بهترین کافه تهران کجاست؟ آیا هر یک از کافه هایی که با عناوین و اسامی مختلف در این شهر باز می شود می تواند به عنوان بهترین کافه تهران شناخته شود؟. در جواب باید به این نکته اذعان کرد که  اصولا برای این که بتوان به بهترین کافه های تهران دست پیدا کرد لازم است تا ولو به صورت اجمالی اطلاعاتی در خصوص آنها کسب کرد. ویژگیها و خصایص منحصر به فردی موجب می شود تا یک کافه نسبت به کافه دیگری در اولویت قرار گیرد.

بسیاری از این ویژگیها در مجموعه 10 گانه ای که برای شما گردآوری کرده ایم وجود داشته و با اطمینان به شما میگوییم که قطعا می توانید پس از مطالعه ویژگیهای هر یک از آنها به راحتی بهترین کافه تهران را در بین این مجموعه انتخاب کنید. هر چند در شهر تهران با وجود جمعیت فراوان و مشتاقان حضور در کافه ها این گزینش و انتخاب کار دشواری بوده ولی با توجه به سوابق  و نیز تجارب کسانی که به نوعی با این کافه ها آشنایی داشته و یا از قدیم الایام به آنجا رفت و آمد داشته اند توانسته ایم این فهرست را برای شما گردآوری نماییم.

بنابراین اگر فکر می کنید کافه های دیگری نیز که دارای این ویژگیها هستند در تهران وجود دارند که می توانند به عنوان بهترین کافه تهران شناخته شوند بدین معنی نیست که لزوما نمی توانند در این مجموعه جای بگیرند. به عبارت دیگر ما در این مجموعه بهترین کافه تهران را در نقاط مختلف تهران به شما معرفی می کنیم که در نهایت انتخاب این کافه ها با خودتان است.

درباره بهترین کافه تهران بیشتر بدانید.

بهتر است قبل از پرداختن به ویژگیهای بهترین کافه تهران که در مجموعه ای مشتمل بر 10 کافه گردآوری شده اند بپردازیم ابتدا تعریفی از کافه ارائه دهیم. هر چند اصالت و تاریخ کافه نشینی را به اروپا و سده های 16 میلادی نسبت می دهند  هر چند از نظر محققان این نوع کافه نشینی بیشتر رنگ فرهنگی دارد با این وجود در اغلب کشورهای شرقی وجود محل و مکانی برای تجمع افراد که ضمن معاشرت بتوانند اوقات فراغت خود را در آن به سر ببرند و از پذیرایی و سرویس دهی مناسب نیز بهره مند شوند در طول تاریخ مشاهده می شود.

این مکان می تواند هم محلی برای آسودن و استراحت باشد و هم جایی برای صرف وعده های غذایی مختلف. در ایران فرهنگ کافه نشینی به دوران چایخانه ها که در اصطلاح و شاید به نادرست آنها را قهوه خانه نیز می نامیدند آغاز شده است.

در ابتدا چایخانه همانطور که از نام آن برمی آید تا قبل از تعریف امروزی آن عبارت بود از جایی که افراد مختلفی به منظور صرف چای در آن گرد هم می آمدند. در اروپا کافه های مطرحی وجود داشت که حدود 4 قرن قبل در آنها قهوه و غذاهای سبک یا شیرینی سرو می شد.

در ایران و به خصوص تهران نیز کافه های متعددی در حوالی لاله زار و سایر مناطق تهران به خصوص جاهایی که بیشتر پر رفت  و آمد بود از همان دوران قاجار شکل گرفت که در آن زمان به عنوان بهترین کافه تهران شناخته می شدند. این چایخانه ها به تدریج به شکل مکانی برای جوانمردان و پهلوانان در آمد که در مواقعی به آیین فتوت برای برخی از افراد بی بضاعت در آنها مراسم گلریزان برپا می شد و مشکلات مردم توسط خیرین در این اماکن حل و فصل می شد.

از نظر مردم در آن دوره بهترین کافه تهران جایی بود که هم می توان در آن با پهلوانان بیشتر آشنا شد و هم از یک پرده خوانی مفصل که امروزه جای خودش را به اینترنت و برخی نمودهای دیگر پیشرفت و تکنولوژی داده است لذت ببرند. شما پس از مطالعه این مطلب قطعا دیگر سردرگم نخواهید بود و می توانید با خیال راحت بهترین کافه تهران را از بین گزینه های موجود انتخاب نمایید.

بهترین کافه تهران یا بهترین رستوران؟

سوال همین است. اصولا چایخانه ها یا به تعبیر امروزی تر کافه ها پس از مدتی از حالت عمومی خارج شده و اهداف دیگری را دنبال کردند. یعنی چایخانه ها همواره پذیرای بخشی از اقشار  متوسط و فرودست جامعه بود که اغلب مشتاق بودند تا ضمن صرف وعده های غذایی سبک از لذت چای دبش ایرانی و همنشینی با رفقا و دوستان و نیز شنیدن موسیقی سنتی لذت ببرند. فراموش نکنید تعریفی که ما از کافه ارائه داده ایم بیشتر شامل این گروه از کافه ها می شود.

امروزه شناسایی بهترین کافه تهران از بین تعداد بیشماری از این کافه و رستوران ها کار دشواری  است. تفکیک کافه ها و گسترش حوزه فعالیت آنها به رستوران ها، کافی شاپ ها یا کافه- رستوران ها، سفره خانه های سنتی، کبابی ها یا چایخانه ها موجب شده است تا برای هر یک از این واژه ها تعریف جداگانه ای ارائه شود.  شاید در گذشته اگر چایخانه یا کافه ای حلیم، آش یا آبگوشت معروفی داشت برای دست پیدا کردن به آن باید صف های طولانی تشکیل می شد.

با این وجود تفکیک کافه ها و نیز سفره خانه های سنتی یا رستوران ها توانسته است تا حدودی این  مشکل را برطرف نماید. شما در هر یک از سفره خانه های سنتی به راحتی می توانید انواع آش، کباب، بریانی را نیز تهیه نمایید و بنابراین لزومی ندارد بدین منظور وقتتان را در صف های طولانی تلف کنید حتی اگر آن کافه بهترین کافه تهران باشد.

بهترین کافه تهران را از قبل انتخاب کنید

در صورتی که قصد دارید بهترین کافه تهران را برای اوقات فراغت و حتی به منظور معرفی به دوستانتان انتخاب نمایید ابتدا به موارد زیر بیندیشید و سپس گزینه مورد نظرتان را انتخاب نمایید:

1-آیا قصد دارید یک غذای سنتی و لذیذ را در این کافه ها صرف نمایید؟

2-آیا قصد دارید ضمن لذت بردن از محیطی آرام و دلنشین کمی هم مطالعه کنید؟

3-آیا می خواهید خاطرات نوستالژیک خود و یا اطرافیانتان را مرور کنید؟

در واقع زمانی که توانستید به سوالاتی که در زمینه بهترین کافه تهران و شناسایی آن جواب قانع کننده ای بدهید می توانید از بین مجموعه ای که ما به شما پیشنهاد می کنیم یکی از آنها را انتخاب کنید. به عنوان مثال اگر قصد دارید از یک ناهار یا شام عالی بهره مند شوید شما باید سراغ سفره خانه های معروف و قدیمی شهر تهران یا رستوران های این شهر  بروید ولی اگر اهل کتاب و اینترنت هستید و فقط قصد یک وعده سبک توام با محیط آرام و البته لذتبخش را دارید به شما توصیه می کنیم که حتما سری به کافی شاپ ها و کافه کتاب های این شهر بزنید.

در واقع چایخانه ها و حتی در مواردی کبابی های قدیمی این شهر می توانند در زمره بهترین کافه تهران قرار گیرند. کسانی هستند که با آنها  و در این کافه ها  زندگی کرده اند. در واقع هربار با شنیدن صدای بنان و قوامی و شجریان حالی به حالی شده اند. در کافه ها  قرارهای کاری یا نخستین دورهمی زوج های جوان و یا رفقای صمیمی هم انجام می شود. این کافه ها به آدم ها  شور و نشاط امید داده اند بنابراین نقش این دور هم نشینی و بازآفرینی توان از دست رفته را به خصوص در دوران پر از دغدغه و اضطراب ما نباید نادیده گرفت و لازم  است بیشتر به آن بها داده شود.

 

ویژگیهای بهترین کافه تهران

بهترین کافه تهران را نمی توان صرفا توجه به ملاک ها و معیارهای کلیشه ای از قبیل غذاهای سنتی و یا وسعت فضا و مکان شناسایی کرد هر چند این عوامل نیز به اندازه کافی در تعیین و گزینش بهترین کافه تهران نقش دارند با این وجود عوامل متعدد دیگری در این زمینه سهیم هستند که می توانند در این زمینه نقش غیر قابل انکاری داشته باشند.

در این بخش از مطلب سعی می کنیم تا ویژگیهای بهترین کافه تهران را بررسی نموده و در اختیار شما عزیزان قرار دهیم تا با توجه به این ویژگیها بتوانید انتخاب درستی در این زمینه داشته باشید. این ویژگیها عبارتند از:

  • سرویس دهی عالی
  • قیمت مناسب
  • دسترسی آسان به بهترین کافه تهران
  • منوی متنوع
  • رعایت نکات بهداشتی
  • بهره مندی از سایر خدمات
  • فضای کافی

البته ویژگیهای دیگری نیز می توان برای شناسایی و تعیین بهترین کافه تهران ذکر کرد که ما در این بخش از مطلب صرفا به بررسی این هفت ویژگی بارز بدین منظور می پردازیم. بنابراین توصیه می کنیم به منظور انتخاب بهتر و دقیق تر بهترین کافه تهران حتما این ویژگیها را در نظر داشته باشید شاید شما توانستید یکی از این کافه ها را که با معیارهای شما همخوانی بیشتری دارد انتخاب نموده و به دیگران نیز معرفی نمایید.

 

سرویس دهی عالی

شاید شما از زمره افرادی باشید که قصد داشته باشید زمانی که به یک رستوران و یا کافه مراجعه می کنید خدماتی را که انتظار دارید در سریع ترین زمان ممکن در اختیار شما قرار گیرد. به شما اطمینان می دهیم که در بهترین کافه تهران این خدمات سریع و در کمترین زمان ممکن در اختیار شما قرار می گیرد. کیفیت چای و یا قهوه و نوشیدنی های سنتی دیگر که در این مکان ها عرضه می شود از هر نظر عالی بوده و می تواند دفعات دیگر نیز شما را به این کافه بکشاند. یعنی به اصطلاح  پاتوق شما بوده و یک پا کافه نشین خواهید شد.

قیمت مناسب

هر چند انواع مواد خوراکی و غذاهایی که در این کافه ها سرو می شود دارای کیفیت عالی می باشند ولی این نکته بدین معنی نیم باشد که قیمت انواع غذا و نوشیدنی های این کافه ها بالاتر از حد معمول باشد. مطمئن باشید در بهترین کافه تهران قیمت غذاها و چای یا قهوه ای که صرف می کنید منطبق با قیمت ها و تعرفه های مصوب امور صنفی بوده و کاملا مناسب می باشد. بنابراین بدون این که دغدغه هزینه را داشت هباشید در این کافه ها بنشینید و از یک شام یا ناهار عالی در  محیطی جذاب و دیدنی لذت ببرید.

دسترسی آسان به بهترین کافه تهران

یکی دیگر از ویژگی هایی که تعیین کننده بهترین کافه تهران می باشد دسترسی آسان مشتریان به آن می باشد. البته لازم است شما بدین منظور نزدیک ترین محل را در نظر بگیرید. این روزها به لطف نقشه هایی که تقریبا اغلب مشتریان روی گوشی های هوشمند خود  نصب کرده اند می توانید نزدیکترین کافه ها را به محل سکونت یا کار خودتان پیدا کنید. ولی فقط همین کافی نیست بهتر است نزدیکترین و بهترین کافه تهرا ن را که فکر می کنید در زمان کمتری می توانید به آن دسترسی پیدا کنید انتخاب نمایید. ما این کار را برای شما راحت تر کرده ایم.

منوی متنوع

هر چند این رزوها استفاده از غذاهای خارجی در کنار غذاهای سنتی ایرانی ین در اغلب کافه ها و رستوران ها رواج زیادی پیدا کرده است با این وجود یکی از نکات مهمی که در بهترین کافه تهران به آن توجه ویژه ای می شود بهره مندی از انواع غذاهای دوست داشتنی و لذیذ ایرانی می باشد که می تواند توقعات شما را زا یک غذای مناسب و با کیفیت به راحتی برآورده سازد.

رعایت نکات بهداشتی

هر یک از کارکنان و نیروهای خدماتی که در بهترین کافه تهران و سایر کافه های مطرح تهران مشغول فعالیت میباشند دارای مجوز سلامت از وزارت بهداشت و درمان بوده  و  بنابراین مطمئن باشید که این افراد و انواع غذاها و مواد خوراکی که در این کافه ها عرضه می شوند در محیطی کاملا سالم و بهداشتی در اختیار مشتریان قرار می گیرد. همچنین مواد غذایی که در این اماکن برای پخت و پز استفاده می شود کاملا از مجاری بهداشتی تهیه شده و نظارت کامل بر آنها انجام می شود. در ضمن بازدیدهای لازم نیز در موقع مقرر از این اماکن به عمل می آید.

بهره مندی از سایر خدمات

بهره گیری از سرویس توالت مجهز، استفاده از اینترنت رایگان، امکان پارک خودرو در مکان های مناسب، موسیقی و سیستم صوتی مناسب، پخش تلویزیون به صورت زنده و محوطه بیرونی مناسب برای استفاده خانواده های مختلف از جمله امکانات دیگر بهترین کافه تهران و سایر کافه های مطرح این شهر می باشند.

فضای کافی

در بهترین کافه تهران شما غیر از داشتن فضای مناسب و به اصطلاح قدیمی ها دنج احساس راحتی و آرامش  خواهید کرد. مانند بیشتر کافه های مطرح جهان در محوطه بیرونی هم جایی برای نشستن مشتریان وجود دارد و همچنین در بخش داخلی دکوراسیون زیبا با توجه به نوع ارائه خدمات و نیز بهره مندی از طرح ها و تابلوهای زیبا  و سرویس های پذیرایی کلاسیک و نیز رنگ آمیزی و نورپردازی منحصر به فرد از دیگر نکات بارز این کافه ها به شمار می رود.

بهترین کافه تهران از دیدگاه شما

با هم 10 تا از معروفترین و بهترین کافه های تهران را بررسی می کنیم. بر اساس تحقیقاتی که در زمینه انتخاب بهترین کافه تهران صورت گرفته است اغلب کافه های تهران می توانند در این لیست جای بگیرند ولی به این دلیل که نمی توان تمام آن کافه ها را ذکر کرد ترجیح داده ایم تا 10 کافه معروف تهران را به عنوان بهترین کافه تهران در این بخش برای شما معرفی کنیم. شاید بهترین کافه تهران از نگاه شما در بین همین مجموعه ای باشد که ما به شما معرفی می کنیم. بنابراین توصیه می کنیم تا انتهای این مطلب نیز ما را همراهی بفرمایید.

1-سام کافه  ؛ احترام به ذائقه شما

می گویند سام کافه بهترین غذاها را دارد. می گویند می توانید بهترین خاطرات زندگیتان را با دوستانتان یا نامزدتان و حتی خانواده و همسرتان در سام کافه رقم بزنید. سرویس دهی عالی و تیم خدمات حرفه ای با سرآشپزهای ماهر، منوی متنوع با غذاهای رژیمی و گیاهی، دکوراسیون جذاب، موسیقی و سیستم صوتی عالی، بهره مندی از بهترین سرویس های پذیرایی، قهوه های عالی و با مبلمان عالی در کنار افرادی متشخص که روزانه با سام کافه سر می زند از این کافه دنج و زیبا و به قول امروزی ها مدرن تصویری هنری و بسیار درخشان ارائه داده است.

از ویژگیهای ممتاز سام کافه دارا بودن چند شعبه در تهران می باشد. یعنی می خواهیم به شما این قول را بدهیم که اگر نتوانستید به یکی از نشانی های سام کافه مراجعه کنید غصه اش را نخورید می توانید شعبه های دیگر این کافه محبوب و دوست داشتنی را که از جمعیت مشتاق و فرهیخته موج می زند انتخاب کنید. شاید همین است که سام کافه در ردیف بهترین کافه تهران قرار دارد. در واقعه سام کافه بهترین انتخاب شما هم هست؛ امتحان کنید. آدرس شعبات چهارگانه سام کافه یا بهترین کافه تهران را به خاطر بسپارید.

 

شعبه ۱: ونک-بین خیابان خدامی و خیابان آفتاب- ضلع جنوب شرقی- ساختمان مادیران

تلفن: ۸۶۰۹۲۱۱۴

شعبه ۲ : خیابان فرشته- مرکز خرید سام سنتر-طبقه‌ی دوم

تلفن: ۲۲۶۵۳۸۴۲

شعبه ۳ : شهرک غرب- خیابان سیمای ایران

تلفن: ۸۸۵۷۹۵۰۱

شعبه ۴: ستارخان-خیابان دریان نو- مجتمع تجاری مفید-طبقه‌ دوم-پلاک ۵۳

تلفن: ۶۶۵۱۶۷۵۹

2- کافه دیاموند

بهترین کافه تهران یک واژه جنجالی برای بعضی کافه های این شهر نیست. کافیست یک بار رستوران دیاموند را ببینید تا از نزدیک هر آن چه را که ما می گوییم ببینید. آن وقت درک می کنید که چرا وقتی می گوییم کافه دیاموند حس و حال خوبی به آدم دست می دهد.

یک مکان زیبا و خاطره انگیز با معماری و طراحی بی نظیر که سرویس های غذای عالی به خصوص شام های عالی سرو می کند. البته به دلیل مشتریان زیادی که دارد بهتر است اگر دوست دارید روزهای تعطیل سراغ این کافه زیبا و دنج بروید از قبل جایی برای خودتان رزرو کنید.

تیم حرفه ای و جوان، مبلمان عالی و دکوراسیون فوق العاده جذاب و کلاسیک، سرویس دهی عالی در کنار قیمت مناسب انواع غذاها و شیرینی ها و یا نوشیدنی های این کافه و همچنین بهره مندی از بازی های فکری و شیرینی های خوش طعم و به یاد ماندنی و نیز نوشیدنی های عالی توانسته است به این کافه عنوان بهترین کافه تهران را ببخشد.

در این کافه که در واقع از سه بخش مجزا تشکیل شده است جایی در طبقه بالا برای افراد سیگاری هم در نظر گرفته شده است و در محوطه بیرونی هم نیمکت های زیبا برای کسانی که می خواهند بیرون از آنها پذیرایی شود و بعد به داخل بروند قرار گرفته است. خلاصه بگوییم کافه دیاموند یا بهترین کافه تهران را از دست ندهید.

آدرس: خیابان استاد نجات الهی- خیابان فلاح پور- منطقه 6

تلفن: ۸۸۸۹۰۱۹۶

بهترین کافه تهران

3-وی کافه

بهتر است این نام را با یک چیز به خاطر بسپارید؛ اسمش را کافه ای برای سلامتی می گذاریم. در وی کافه غیر از غذاهای متنوع که ممکن است طعم ماندگار آن باز هم شما را به این مکان بی نظیر و رویایی بکشاند سرویس دهی بی نظیر و کارکنان خونگرم در کنار محیطی کاملا صمیمی و یک دکوراسیون جذاب هم دیده می شود. مزیت این کافه زیبا این است که در آن خبری از دود و دم نیست.

یعنی شما اگر قصد دارید در کافه وی سیگاری دود کنید بهتر است قید اینجا را بزنید. وی کافه جای بسیار مناسبی برای اواخر هفته شماست. فضایی بزرگ و مناسب برای شما که مشکل پسندید نام آن را به عنوان بهترین کافه تهران مطرح کرده است. امروزه کافه هایی که هم از نظر سبک و هم از لحاظ شیوه سرویس دهی بتوانند رضایت مشتریان را جلب کنند اندک هستند با این وجود وی توانسته است این انتظارات شما را هم برآورده سازد. شاید به همین دلیل است که می توان آن را در ردیف بهترین کافه تهران قرار داد. در ضمن وی کافه دو شعبه دارد:

شعبه 1: خیابان فلسطین- بالاتر از خیابان انقلاب- نبش خیابان نایبی

تلفن: ۶۶۹۷۶۰۴۱

شعبه 2: خیابان شریعتی، دوراهی قلهک، خیابان بصیری، پلاک ۳ (ساختمان سام)، طبقه ۵

تلفن:   ۲۲۶۴۹۵۶۱

4- کافه لمیز

این رستوران یک رستوران خودمانی است. یعنی در عین حال که در گروه کافه هایی قرار گرفته که بهترین کافه تهران برشمرده می شوند همزمان مکانی مناسب و بسیار دلنشین است. زیبایی دکوراسیون موجود در کنار پذیرایی مطلوب و نوشیدنی های عالی غنای بی نظیری به این کافه و کیفیت سرویس دهی آن داده است. کافه لمیز جایی برای جوانترها به شمار می رود. درهای کافه لمیز تا ساعت 11 شب باز است. در ضمن برای افرادی که از ویلچر استفاده می کنند هم بسیار مناسب است. کافه لمیز 5 شعبه دارد.

شعبه 1: میدان انقلاب- ابتدای خیابان کارگر شمالی- شماره ۱۰۱۲

تلفن: ۶۶۱۲۸۲۲۵

شعبه 2: : خیابان ولی‌عصر، بالاتر از چهارراه ولی‌عصر به سمت شمال، شماره ۱۴۳۵

تلفن: ۲۱۶۶۴۶۲۲۰۵

شعبه 3: ضلع شمالی میدان فاطمی

تلفن: ۸۸۹۶۷۴۴۳

شعبه 4: میدان تجریش، ابتدای خیابان ملکی (سعدآباد)، پلاک ۶

تلفن: ۲۲۷۰۸۰۶۱

شعبه 5: خیابان ولی‌عصر، بالاتر از میدان ونک، نبش بن‌بست صیرفی، پلاک ۲۴۶۹

تلفن: ۸۸۸۸۴۷۵۸

5-کافه رستوران ری را

اگر دلتان یک فضای زیبا با برگرهای خوشمزه یا سالاد سبز و لازانیا می خواهد  یا رژیم گیاهی دارید  پیشنهاد می کنیم حتما به کافه رستوران ری  را که بهترین کافه تهران هم می تواند نام بگیرد سری بزنید. در واقع کافه ری را بیشتر به یک خاطره می ماند.

اینجا بوهای خوبی به مشام می رسد. حیاط کوچکی دارد. کافه ری را طراحی بی نظیر و دلگیری دارد. یک کلام آدم عاشقش می شود. یعنی آدم مشتاق می شود تا دوباره بیاید و روی صندلی های راحت و رفتار بی تکلف کارکنان این کافه بنشیند. کافه ری را  خانه ای قدیم است که بازسازی  و مرمت شده و  حدود 80 سال قدمت دارد.  هر چند حالا دیگر دارد به بهترین کافه تهران تبدیل می شود.

آدرس: خیابان نوفل لوشاتو-  بن بست لولاگر- منطقه 5

تلفن: 66707646

بهترین کافه تهران؛ کافه رستوران ری را

6-کافه روبرتو

کافه روبرتو در منطقه 4 تهران قرار دارد. می گویند این کافه رنگ و بوی مدرن دارد. با این همه رفتار کارکنانش با منوهای خلاقانه و دوست داشتنیش از قبیل شیرینی کاراملیش محشر است. کافه روبرتو در واقع یک کافی شاپ است که بعضی وقتها از بس شلوغ می شود به سختی می توان جایی برای نشستن پیدا کرد. بنابراین اگر قصد دارید بهترین کافه تهران و قهوه های عالی آن را  امتحان کنید باید کمی زودتر آنجا باشید. کافه روبرتو کافه ای مدرن با طراحی و دکوراسیون زیبا و منحصر به فرد است.

آدرس: پاسداران- بوستان دوم- پلاک 4

تلفن:26701830

کافه لوکس

7-بهترین کافه تهران؛ کافه رستوران کاوالی

 

منوهای رنگارنگ با تنوع غذایی عالی، کارکنان حرفه ای، پذیرایی با موسیقی زنده و دلنشین، بهترین غذاهای ایرانی و خارجی در کنار دکوراسیون و چیدمان جادویی در رنگ بندی ها و کمپوزیسیون بی نظیر فقط بخشی از بهترین کافه تهران یا دیدنی ترین کافه این شهر به شمار می رود. کاوالی طرفدارها و مشتریان خاصی دارد که اغلب نشستن و لذت بردن از همنشینی با دوستان در این کافه رستوران زیبا را بر سایر کافه ها ترجیح می دهند. قیمت غذاهای ارائه شده در این کافه رستوران از هر نظر منصفانه و مناسب است. کافه رستوران کاوالی درهایش تا  نیمه شب هم باز است؛ بفرمایید.

آدرس: سعادت آباد- یادگار جنوبی- خروجی فرحزاد شمالی- پلاک ۲۵

تلفن: ۲۲۱۱۴۹۷۶

بهترین کافه تهران؛ کافه رستوران کاوالی

کافه در تهران

8-کافه سینما

بله، درست فهمیدید؛ این کافه سینما البته به هنر هم مربوط است. در واقع این کافه زیبا و دوست داشتنی با منوهای خوشمزه و کارکنان و مدیریت عالی بغل خانه موزه زنده یاد عزت الله انتظامی قرار گرفته است. بنابراین دوستداران سینما و هنر می توانند لحظات خوبی را در این کافه یا به نوعی بهترین کافه تهران سپری کنند. راستی می توانید قرارهای دوستانه و چند نفری خودتان را هم در این کافه بگذارید.

به خصوص اگر قصد دارید یک کار هنری زیبا را شروع کنید. در این کافه همچنین می توانید بعضی از هنرمندان را هم ببینید که گاهی سری به این  مکان دنج و زیبا می زنند. این کافه از 8.30 تا 11.30 شب باز است. این کافه سه شعبه دارد: شعبه باغ فردوس، شعبه خانه موزه استاد عزت الله انتظامی و شعبه کاناپه. امیدواریم لحظات خوب و خوشی را در این کافه دنج و آرام سپری نمایید.

آدرس: قیطریه، بلوار اندرزگو، روبروی تقاطع کاوه، خیابان احمدی، پلاک ۲۸، خانه موزه استاد عزت‌انتظامی، بامِ موزه، کافه‌سینما

تلفن: ۲۶۷۶۸۵۱۳

برترین کافه ها در تهران

9-کافه ویونا پلازا

ای اسم زیبا و با مسما آدم را به یاد زیباترین غذاها و زیباترین واژه های جهان می اندازد. در ویونا پلازا که می تواند عنوان بهترین کافه تهران را نیز به خود اختصاص دهد سرویس دهی عالی، غذاهای خوشمزه و صبحانه های جادویی شما را سورپرایز می کند.

اگر تازه ازدواج کرده اید و می خواهید نخستین قرار دو نفره را با همسرتان بگذارید حتما به کافه ویونا پلازا فکر کنید. حتی فکر کردن به این کافه جذاب و زیبا با دکوراسیون روز و چیدمان مدرن شما را شگفت زده می کند. شما هم می توانید به زعفرانیه بروید  و در بهترین کافه تهران یعنی ویونا پلازا خودتان را دعوت کنید. قیمت مناسب غذاها و منوهای متنوع حتما شما را  دفعات دیگر نیز به این کافه زیبا می کشاند.

آدرس: خيابان زعفرانيه،  سه راه آصف،  مركز خريد زعفرانيه پلازا

تلفن: ۲۲۷۵۲۸۹۷

 

10-کافه نادری

کافه نادری در واقع یک کافه رستوران قدیمی و به اصطلاح خاطره انگیز شهر تهران می باشد که بدون شک می تواند به عنوان بهترین کافه تهران نیز بر شمرده شود. در بخش ورودی این کافه تصاویر قدیمی از ابتدای شروع به کار این کافه یعنی حدود 90 سال قبل دریده می شود. غذاهای عالی و خوشمزه ای دارد که حاصل زحمات تیم آشپزی حرفه ای می باشد. منوی غذاهای ایرانی و خارجی به همراه  سرو نوشیدنی های عالی  محیطی مناسب برای خانواده های ایرانی و کودکان عزیز را فراهم نموده است. اگر می خواهید به گذشته و صفای آن دوران بازگردید و خاطرات آن دوران را در ذهن خود تداعی کنید به کافه نادری بیایید. کافه نادری به تاریخ و فرهنگ پیوند خورده است. مطمئن باشید پشیمان نخواهید شد. ساعت کار این کافه رستوران از 10 صبح تا 7 شب است.

آدرس: خیابان جمهوری ، بین سی تیر و چهارراه استامبول ، پلاک 524 و 520

تلفن: 66720791

بهترین کافه ها درتهران