در سالیان اخیر به دلیل رشد و گسترش باشگاه های بدنسازی و نیز گرایش افراد متعددی به این باشگاه ها  شناخت و انتخاب بهترین باشگاه بدنسازی به یکی از دغدغه های ورزشکاران تبدیل شده است. به دلیل صنعتی شدن روزافزون جوامع و نیز افزایش پیشرفت های تکنولوژی و فناوری در زمینه های مختلف برخی از این جوامع به سمت ماشینی شدن گام برداشته اند. در واقع این رشد چندان فزاینده بوده است که نمی توان مانع پیشروی و نفوذ آن در این جوامع شد.

اگر نمی خواهید ورزش کنید  !

اجازه بدهید این بخش از مطلب را با همین جمله آغاز کنیم که اگر نمی خواهید ورزش کنید پس باید   منتظر چاقی و بروز دیابت و انواع بیماری های ناشی از کم تحرکی فقط بخشی از مشکلات زندگی مدرن باشید. البته فرقی هم نمیکند شما در هر حالتی که باشید یعنی حتی اگر چاق یا لاغر هم باشید لازم است تا در حفظ و مراقبت از جسمتان و حفظ سلامت آن بکوشید. بدین معنی که می توان در برابر مکانیزه شدن برخوردی منطقی در پیش گرفت.

راهی که ما به شما به منظور تغییر و اصلاح سبک زندگی و بازگرداندن شادی و نشاط از دست رفته به زندگیتان پیشنهاد می کنیم ورزش است؛ لزوما این گفته بدین معنی نیست که به هر قیمتی ورزش کنیم. حتما شما هم  نمونه هایی را در بین اطرافیان و یا دوستان خودتان سراغ دارید که به دلیل فشار زیاد و نیز عدم رعایت استانداردهای ایمنی به خصوص در بدنسازی دچار آسیب های جسمی جبران ناپذیری شده اند.

داشتن جسم سالم و ورزیده البته نیازمند برنامه ریزی هدفمندی است که می تواند ضمن تناسب اندام لازم ایمنی بدن نیز تا حدود زیادی در برابر آسیب ها و بیماری های مختلف مقاوم سازد. با این وجود مشکلات متعددی از قبیل عدم شناخت کافی از ورزش بدنسازی، رعایت نکردن اصول ایمنی، نداشتن هدف مشخص در زمینه بدنسازی، نبود تغذیه مناسب و اصولی و بسیاری از موارد دیگر می تواند از جمله دلایل موثر در عدم دستیابی فرد به نتیجه  مورد نظر در این زمینه می باشد.ورزش بدنسازی

 

شما پس از خواندن این مطلب و آشنایی با 11 تا از بهترین باشگاه بدنسازی در تهران یاد می گیرید:

 • ورزش به عنوان یکی از عوامل موثر در حفظ و بازسازی توان از دست رفته بدن از اهمیت بسزائی برخوردار است. ولی نمی توان به منظور دست یافتن به سلامتی بدون مقدمه و با تکیه بر اطلاعات و دانسته های خویش در این زمینه دست به کار شد. در واقع صرفا به دلیل عضله سازی و تقویت سایر اعضا نباید همین که به اولین باشگاه بدنسازی رسیدید کار را شروع کنید. برای شناسایی بهترین باشگاه بدنسازی باید مقدمات و پیش زمینه هایی را در نظر بگیرید.
 • منظور از باشگاه بدنسازی صرفا یک مکان مشخص برای ورزش بدنسازی و یا تمرینات هوازی دیگر نیست که در نهایت از شما یک کوه عضله  بسازد.
 • همچنین یکی از اهدافی که ما در این مطلب به آن می پردازیم و قصد داریم تا از این طریق اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار دهیم بررسی ویژگی هایی است که یک باشگاه باید از آنها برخوردار باشد تا در نهایت بتواند در زمره بهترین باشگاه بدنسازی و پرورش اندام قرار گیرد.
 • شما با خواندن این مطلب می توانید ضمن آشنایی با مولفه ها و مزیت های مجموعه ای از بهترین باشگاه بدنسازی در ایران که مشتمل بر 11 باشگاه معروف و معتبر در این زمینه می باشد قادر خواهید بود که در بین این مجموعه دست به انتخاب هوشمندانه ای بزنید. قطعا تحقیق و نیز توجه به ویژگیهای بارز این باشگاه ها می تواند شما را در انتخاب بهترین باشگاه بدنسازی مورد نظرتان را انتخاب کنید.

به خاطر داشته باشید این باشگاه ها از بین  بنابراین در صورتی که تمایل دارید تا در زمینه انتخاب بهترین باشگاه بدنسازی اطلاعات بیشتری کسب کنید عجله نکنید و تا پایان این مطلب ما را همراهی نمایید. چه بسا یکی از باشگاه هایی که ما به شما معرفی می کنیم گزینه انتخابی شما  باشد.

شما پس از خواندن این مطلب و آشنایی با 11 تا از بهترین باشگاه بدنسازی در تهران یاد می گیرید

 

در مورد انتخاب بهترین باشگاه بدنسازی بیشتر بدانید

یک باشگاه بدنسازی به مکانی سرپوشیده گفته می شود که ورزشکاران در آن غیر از پرورش اندام و بدنسازی می توانند با توجه به ظرفیت و امکانات آن در سایر رشته ها نیز به فعالیت بپردازند. برخی از رشته هایی که در این باشگاه ها می توان به طور همزمان از آنها استفاده کرد عبارتند از: فیتنس، ایروبیک، آمادگی جسمانی، یوگا، TRX و سایر ورزش های هوازی. یک باشگاه بدنسازی غالبا به شکل یک سالن سرپوشیده و وسیع می باشد که با استفاده از انواع دستگاه های بدنسازی و یا کاردیوی پیشرفته و همچنین انواع دمبل ها و هالترها  تجهیز شده است.

باشگاه های بدنسازی به دو شکل باشگاه های بدنسازی مردانه و زنانه در شهرهای مختلف کشور مشاهده می شوند. برای یک ورزشکار این قضیه که بتواند بهترین باشگاه بدنسازی را در محل خودش پیدا کند از اهمیت زیادی برخوردار است. در واقع این باشگاه ها هستند که می توانند در تداوم ورزش به صورت حرفه ای و حتی در رده های قهرمانی نیز نقشی اساسی و چشمگیر ایفا کنند. از همین رو انتخاب بهترین باشگاه بدنسازی می تواند تا حدود زیادی بسیاری از نیازهای شما را در زمینه بدنسازی و پرورش اندام برآورده سازد. به همین ترتیب انتخاب نادرست یک باشگاه می تواند نتیجه ای عکس این قضیه و حتی در مواردی موجب کنار نهادن رشته های ورزشی مختلف برای فرد می شود. .ب

ا این همه بدین منظور که یک باشگاه ورزشی بتواند در ردیف بهترین باشگاه بدنسازی قرار گیرد لازم است تا از مزایا و ویژگیهای بارزی برخوردار باشد ک هبه نوعی سایر باشگاه ها فاقد این مزیت ها باشند. در شرایط کنونی به خصوص با ایجاد باشگاه های بدنسازی متعددی که روز به روز در حال افزایش است شناخت و در اختیار نهادن اطلاعات لازم در خصوص بهترین باشگاه بدنسازی می تواند به کسانی که قصد دارند تا به ورزش های مرتبط با تناسب اندام بپردازند از هر نظر یاری برساند.

5 سوال اساسی که قبل از انتخاب بهترین باشگاه بدنسازی باید از خودتان بپرسید

هر فرد قبل از این که باشگاه مورد نظرش را انتخاب کند لازم است تا در برخی از موارد پرس و جو کند و با تحقیق در این زمینه بتواند انتخاب مناسبی داشته باشد. استدلال کردن و تحقیقات فردی در ابتدای کار به منظور شناسایی بهترین باشگاه بدنسازی اصلا کار دشواری نیست. بنابراین توصیه می کنیم حتما در این زمینه  حساسیت کافی به خرج دهید.  برخی از مهمترین پرسش هایی که باید در این زمینه به جواب های قانع کننده ای دست پیدا کنید.

برخی از مهمترین سوالاتی که می توانید از این طریق به نتیجه قابل قبولی دست پیدا کنید و به شما در یافتن بهترین باشگاه بدنسازی یاری می رساند را در این مطلب برای شما بیان می کنیم. فراموش نکنید گاهی لازم است تا با به چالش کشیدن خودتان در این زمینه بتوانید اهداف خودتان را با شفافیت بیشتری بیان نمایید. مهمترین سوالاتی که در این زمینه با آنها مواجه می شوید عبارتند از:

 • هدفتان از بدنسازی چیست؟
 • در زمینه شناخت عضله سازی و پرورش اندام چه اطلاعاتی دارید؟
 • آیا آمادگی لازم برای این کار را دارید؟
 • چرا باید بهترین باشگاه بدنسازی را انتخاب کنید؟
 • می خواهید چه هزینه ای را برای پرداخت شهریه بهترین باشگاه بدنسازی در نظر بگیرید؟

 

در واقع هریک از سوالاتی که در زمینه انتخاب بهترین باشگاه بدنسازی مطرح می شوند به نوعی زمینه را برای تداوم این رشته ورزشی آماده می سازند و یا برعکس موجب می شوند تا شما برای همیشه با آن خداحافظی کنید. اگر موافق باشید در این قسمت این سوالات و مباحثی را که برای انتخاب بهترین باشگاه بدنسازی مطرح می شود به نوعی بیشتر واکاوی کنیم تا بتوانیم به نتیجه ای مطلوب در این زمینه دست پیدا کنیم.

5 سوال اساسی که قبل از انتخاب بهترین باشگاه بدنسازی باید از خودتان بپرسید

 • هدفتان از بدنسازی چیست؟

آیا می خواهید با بدنسازی صرفا به اندام دلخواه خودتان برسید؟ به عبارت دیگر هدف شما این است که فردی خوش اندام شوید و غیر از این قصد دیگری در این زمینه ندارید؟ بنابراین باید به شما بگوییم که خواسته های شما با اهداف بلند مدتی که انتظار می رود در منافات است.

در واقع توجه به ظاهر زیبا و برازنده و به اصطلاح مستر المپیا شدن و ژست های مختلف می تواند حتی بدون خسته کردن و فشارهای عادی و امروزه با وجود داروهای هورمونی و حجم دهنده عضلات در مدت کوتاهی صورت گیرد.

با این همه در طی مدت کوتاهی پف عضلات نیز فروکش می کند و در نتیجه عملاً به همان وضعیت سابقتان برمی گردید. یعنی درست شبیه کسی که اصلا به باشگاه نیامده است. یک راه مناسب برای تشخیص و شفافیت بیشتر اهدافتان این است که خواسته ها و اهدافتان را هر کدام به طور جداگانه در یک لیست مستقل بنویسید. با خودتان روراست باشید.

ضعف ها و معایبی را که دارید حتما در نظر بگیرید. پس از این که کاملا مطمئن شدید چیزی را از قلم نینداخته اید هر دو لیست را با یکدیگر تطبیق دهید. از این طریق در نهایت قادر خواهید بود تا بتوانید به یک جمع بندی مناسب در این زمینه دست پیدا کنید. اکنون می توانید تشخیص دهید که کدام یک از خواسته هایتان با اهدافتان در تعارض است. این کار کمک می کند تا بتوانید در انتخاب بهترین باشگاه بدنسازی نیز موفقیت بیشتری کسب نمایید.

 • در زمینه شناخت عضله سازی و پرورش اندام چه اطلاعاتی دارید؟

قبل از این که به انتخاب بهترین باشگاه بدنسازی بپردازید در زمینه بدنسازی اطلاعات لازم را کسب نمایید. البته از مشاوره و راهنمایی اساتید این رشته و نیز متخصصین تغذیه و سلامت نیز نباید غافل شوید. شناخت راه های اصولی عضله سازی راه را برای طی کردن این مسیر بیشتر هموار می سازد.

در نظر داشته باشید زمانی که شما با اطلاعات روزآمد و علمی وارد باشگاه بدنسازی می شوید با کسی که بدون پیش زمینه های علمی و بدون شناخت وارد این باشگاه می شود از هر نظر فرق دارید.

طبیعتاً برای مربیان و کارکنان باشگاه نیز کار کردن و آموزش دادن فردی که دارای معلومات و نیز حوزه مطالعاتی گسترده تری از سایرین است از هر نظر راحتتر است. بنابراین اگر قصد دارید تا با انتخاب بهترین باشگاه بدنسازی به طور علمی رشته پرورش اندام و بدنسازی را انتخاب کنید ابتدا بنیه علمی و معلومات خودتان را در این زمینه افزایش دهید.

قطعا در اختیار داشتن آگاهی های لازم  می تواند نوید بخش پیشرفت های قابل توجهی در این حوزه باشد.

 • آیا آمادگی لازم برای این کار را دارید؟

یکی از موارد دیگری که قبل از شناسایی بهترین باشگاه بدنسازی باید در نظر بگیرید آمادگی و توانایی لازم برای این کار است. به عنوان مثال کسانی که دچار بیماری های مختلف، ضعف جسمانی و یا چاقی بیش از حد هستند لازم است تا ابتدا تست ها و آزمایشات مختلف را زیر نظر متخصصین مربوطه انجام دهند.

در مرحله بعد پس از اخذ نتیجه و تایید پزشک مربوطه و مربیان باشگاه فرد می تواند کار را شروع کند. به عنوان مثال فردی که از ضعف عضلات رنج می برد لازم است تا زیر نظر متخصص تغذیه قرار گرفته و همزمان با تمرینات ویژه در روند بدنسازی از تغذیه مناسب بهره مند شود. در این مجموعه 11 تایی بهترین باشگاه بدنسازی در کشور حتما آمادگی جسمی شما در این زمینه مورد ارزیابی قرار می گیرد.

 • چرا باید بهترین باشگاه بدنسازی را انتخاب کنید؟

از نظر روانی محیطی که در آن به ورزش کردن می پردازید می تواند همزمان با تمرینات مختلفی که انجام می دهید در حفظ روحیه و نیز تثبیت روند ورزشی شما نقش موثری داشته باشد. در واقع زمانی که شما در بهترین باشگاه بدنسازی شهر تان مشغول تمرین هستید می توانید این اطمینان را داشته باشید که از هر نظر پیشرفت های قابل توجهی در انتظارتان خواهد بود. همچنین در صورتی که در یک باشگاه بدنسازی سرویس دهی مناسب و نیز مربیان مجرب و امکانات عالی بدین منظور وجود داشته باشد می توانید شاهد شکوفایی جسمی و نیز روحیه بخشی مساعدی از این نظر باشید.

 

 • می خواهید چه هزینه ای را برای پرداخت شهریه بهترین باشگاه بدنسازی در نظر بگیرید؟

شاید فکر کنید که این سوال چه ربطی به انتخاب بهترین باشگاه بدنسازی دارد. در واقع یکی از مواردی که می تواند کیفیت کار شما را تحت تاثیر قرار دهد شهریه این باشگاه ها می باشد. هر چند در بسیاری از موارد این هزینه ها چندان هم چشمگیر نیستند ولی زمانی که شما قصد دارید به صورت تخصصی تر وارد این رشته شوید لازم است تا هزینه های بیشتری را نیز بدین منظور پرداخت نمایید.

به طور کلی هزینه های پرداختی برای بهترین باشگاه بدنسازی شهر شما در مقایسه با آسیب ها  و مشکلاتی که در اثر بیماری ها و مشکلات دیگر به مرور زمان سلامت شما را تحت تاثیر قرار می دهند چندان هم قابل ملاحظه نیستند.

بخشی از این هزینه ها غالبا به منظور تجهیز و نیز هزینه های مربیان و کارکنان باشگاه یا نوسازی و نیز افزایش امکانات رفاهی و عمومی باشگاه مانند بوفه و اتاق های جداگانه برای کودکان به خصوص در باشگاه های زنانه مورد استفاده قرار می گیرد.

لازم به ذکر است که  برخی از این باشگاه ها طبق قوانین و دستورالعمل های داخلی خود مدت زمان مشخصی را برای استرداد هزینه های خود تعیین می کنند.  به عنوان مثال ممکن است که شما در یک باشگاه ثبت نام کرده باشید ولی بنا به دلایلی مجبور باشید از ادامه کار انصراف بدهید در این شرایط باشگاه ممکن است شرط پرداخت را با توجه به قوانین داخلی به دو یا سه هفته بعد موکول کند و در مواردی که به ندرت اتفاق می افتد از بازپرداخت و استرداد شهریه به شما خودداری نمایند. در تعدادی از این باشگاه ها نیز تخفیفاتی برای ورزشکاران در نظر گرفته می شود.

 

بهترین باشگاه بدنسازی و ویژگیهای منحصر به فرد آن

همانطور که در مطالب قبلی به آن اشاره کردیم هر یک از باشگاه هایی که در ردیف بهترین باشگاه بدنسازی کشور قرار می گیرند دارای ملاک ها و معیارهای مشخصی هستند. طبیعتا سایر باشگاه هایی که در این لیست قرار ندارند فاقد این معیارها بوده و برخی از این باشگاه ها  نیز با وجود دارا بودن شرایط و استانداردهای لازم هنوز نتوانسته اند اطلاعات چندانی از نحوه فعالیت و سوابقشان در اختیار گردآورندگان این مطلب قرار دهند.

بنابراین سعی کرده ایم تا در انتخاب 11 تا از بهترین باشگاه های بدنسازی معیارها و ضوابط مشخصی را در نظر داشته باشیم که می توانند در تعیین این باشگاه ها به عنوان بهترین باشگاه بدنسازی برای شما نیز نقش موثری را ایفا نمایند.

توصیه می کنیم در صورتی که تا این لحظه موفق نشده اید تا بهترین باشگاه بدنسازی مورد نظرتان را انتخاب کنید حتما مجموعه 11 تایی باشگاه های بدنسازی را که در این مطلب به آنها اشاره می شود از نظر بگذرانید. قطعا یکی از انتخاب های شما می تواند در بین این یازده باشگاهی باشد که به عنوان بهترین باشگاه بدنسازی شناخته می شوند.  ویژگی های بارزی که این مجموعه از باشگاه های بدنسازی را از سایر باشگاه های موجود متمایز می سازد و می تواند به عنوان شاخصه هایی برجسته بر شمرده شوند عبارتند از:

1-بهره گیری از تجهیزات و امکانات مناسب ورزشی

2-فضای کافی به منظور انجام فعالیت های ورزشی

3-امکانات جانبی مناسب

4-قرار گرفتن در نقاط قابل دسترسی و بدون ترافیک

5-هزینه عضویت و شهریه مناسب

6-رعایت اصول ایمنی و بهداشتی

7-استفاده از کادر مجرب و دوره دیده

9-ساعات کاری مشخص

10-استفاده از نظرات متخصص تغذیه و ورزش

11-سیستم تهویه مطبوع مناسب و روشنایی

12-روزآمد بودن تمرینات بدنسازی و پرورش اندام

13-رعایت نظم و پای بندی به امورات اخلاقی

14-برنامه ریزی دقیق و منسجم

هر چند یک باشگاه در صورتی که بتواند دارای این ویژگیها باشد می تواند به عنوان بهترین باشگاه بدنسازی در شهر شما شناخته شود با این وجود ویژگیهای دیگری نیز وجود دارند که اغلب مسائل فنی و جزئیات تمرینات را شامل می شود و از حوصله بحث ما خارج است. با این همه  دارا بودن 14 ویژگی فوق می تواند شما را در انتخاب بهترین باشگاه بدنسازی یاری برساند. در ادامه این مطلب به تشریح هر یک از این ویژگیها خواهیم پرداخت.

بهره گیری از تجهیزات و امکانات مناسب ورزشی

اصولا یک باشگاه بدنسازی بدون بهره مندی از دستگاه های بدنسازی هیچ گونه معنایی ندارد. از همین رو تجهیز باشگاه های بدنسازی و وجود دستگاه های پیشرفته بدنسازی می تواند موجب پیشرفت شما در این زمینه شود. انواع هالترها، دمبل ها و صفحات وزنه در اوزان مختلف می تواند کیفیت کار بدنسازی را ارتقا داده و موجب شود تا نتیجه  درخشانی در این زمینه کسب نمایید. در واقع تجهیزات و دستگاه هایی که در این باشگاه ها وجود دارد می تواند نشان دهنده کیفیت یک باشگاه از نظر ورزشی باشد.

استفاده از سیم کش ها یا  نیمکت های ورزشی قابل تنظیم و همچنین دستگاه های کاردیوی پیشرفته از قبیل دوچرخه ثابت، تردمیل و دستگاه اپتیکال نیز می تواند بیشتر تجهیزات و امکانات موجود در باشگاه بدنسازی را نمایان سازد.تعداد این دستگاه ها باید به گونه ای در نظر گرفته شود تا ورزشکاران بتوانند به راحتی از آنها استفاده کنند و مجبور نباشند تا برای استفاده از این دستگاه ها دقایقی در صف بمانند و در نتیجه از نظر آمادگی جسمی دچار مشکلاتی شوند. به طور کلی این دستگاه ها باید به تعداد مناسب در باشگاه های بدنسازی وجود داشته باشند تا ورزشکاران به منظور استفاده از آنها دچار محدودیت نشود.

فضای کافی به منظور انجام فعالیت های ورزشی

غیر از امکانات موجود فضای مورد استفاده در باشگاه های بدنسازی باید به گونه ای باشد که فرد بتواند غیر از حرکات ورزشی در صورت لزوم از سایر ورزش های موازی یا مرتبط نیز استفاده کند. اصولا فضای مورد استفاده به منظور بهره گیری ورزشکاران از ورزش های هوازی دیگر می تواند زمینه را برای اجرای صحیح و بدون نقص این حرکات آماده سازد. از همین رو باشگاه های کوچک و فاقد فضای مناسب مانع اجرای صحیح حرکات ورزشی شده و در نتیجه تاثیر این حرکات را در بسیاری موارد به حداقل می رساند.

عدم فاصله کافی بین ورزشکاران در حین تمرین و نیز دستگاه های موجود می تواند از جمله معایب باشگاه های بدنسازی غیر استاندارد بر شمرده شود. به طور کلی طراحی سالن های بدنسازی باید طوری باشد که مانع فعالیت های ورزشکاران نشود.

امکانات جانبی مناسب

در واقع فضای داخلی سالن باشگاه بدنسازی صرفا محدود به دستگاه ها و تجهیزات موجود نمی باشد. در این سالن باید امکانات مناسبی از قبیل سالن های ورزشی دیگر به منظور انجام سایر ورزش ها از قبیل سالن های مخصوص ژیمناستیک یا ایروبیک، یوگا و آمادگی جسمانی نیز موجود باشد. بهره گیری از بوفه های مجهز و استفاده از انواع نوشیدنی ها و نیز اغذیه متنوع  می تواند یکی از این نمونه ها باشد. همچنین بهره مندی از  امکانات دیگری از قبیل فروشگاه لباس و وسایل ورزشی، اتاق ماساژ و در باشگاه های بدنسازی بانوان اتاق مخصوص بازی کودکان و نیز وجود امکانات تفریحی دیگر از قبیل تلویزیون و نیز موسیقی بر جذابیت فضا و نیز بهبود حرکات ورزشی در بسیاری مورد خواهد افزود.

وجود موسیقی می تواند تا حدود زیادی به آرامش و تمرکز بیشتر ورزشکار بر حرکات ورزشی منجر شود که می تواند در سالن های ورزشی مورد استفاده قرار گیرد.

قرار گرفتن در نقاط قابل دسترسی و بدون ترافیک

به طور کلی ورزشکاران ترجیح می دهند تا باشگاه های ورزشی به محل کار یا سکونت خودشان نزدیک باشند. دسترسی راحت به این نقاط و نیز عدم قرارگیری در خیابان ها یا اماکن شلوغ و پرتردد که در آنها ترافیک سنگین است از جمله ویژگیهای بهترین باشگاه بدنسازی به شمار می رود. دسترسی سریع به این باشگاه ها به شرطی که از نظر استانداردهای ورزشی دارای کیفیت مناسبی باشند برای هر ورزشکاری که در آن منطقه یا محدوده سکونت دارد می تواند موجب تداوم ورزش توسط فرد و نیز بهره مندی بیشتر آنها از امکانات موجود شود. همچنین نکته دیگری که در این زمینه لازم است به آن اشاره کنیم قرار گرفتن باشگاه ها در مسیرهای مشخص و نیز دارای آدرس دقیق است که می تواند ورزشکارانی را که در این منطقه شاغل یا ساکن هستند زودتر به محل مورد نظر هدایت کند.

قرار گرفتن در نقاط قابل دسترسی و بدون ترافیک

 

هزینه عضویت و شهریه مناسب

معمولا در  هر یک از باشگاه هایی که در زمره بهترین باشگاه بدنسازی قرار می گیرند به منظور عضویت و ثبت نام در باشگاه مبلغی اخذ می گردد. هر چند این مبلغ با توجه به شرایط مختلفی از قبیل امکانات جانبی ارائه شده می تواند متفاوت باشد ولی به طور کلی و بر اساس قوانین صنفی باید دارای  تعرفه های ثابتی باشد. البته عواملی مانند آموزش های خصوصی زیر نظر اساتید مجرب هزینه های مورد نظر را افزایش می دهد.

رعایت اصول ایمنی و بهداشتی

در بسیاری از موارد به منظور جلوگیری و مصون ماندن فرد از آسیب های احتمالی در حین ورزش اغلب تمهیدات خاصی از جانب کارکنان و مربیان اندیشیده شده است. همچنین در صورتی که فرد احیانا دچار مصدومیت یا مشکلاتی شود مربیان و کادر دوره دیده باید با اصول کمک های اولیه آشنایی داشته باشند. سالن یا سالن های  باشگاه بدنسازی باید تمیز بوده و عاری از هر گونه میکروب باشد چرا که زمینه را برای شیوع برخی بیماری ها مساعد می کند. در بسیاری موارد فرد در زمان ثبت نام تست ها و آزمایشات مختلفی را به انجام می رساند و در صورت لزوم با صلاحدید متخصصین تغذیه و سلامت یا پزشک مربوطه فرد می تواند در این رشته ورزشی فعالیت خود را آغاز کند.

استفاده از کادر مجرب و دوره دیده

داشتن مربیان و اساتید بدنسازی که هم دارای تحصیلات آکادمیک بدین منظور بوده  یا دارای مدارک مربیگری در سطوح عالی می باشند از ضرورت های باشگاه های معروف در زمینه بدنسازی می باشد. مربیان به حرکات  مختلف بدنسازی باید آشنایی کامل داشته باشند. به طور کلی در بین مجموعه 11 باشگاه بدنسازی که در ردیف بهترین باشگاه بدنسازی قرار می گیرند مربیان و کارکنان باشگاه ها یکی از اصلی ترین نقش ها را ایفا می نمایند. همچنین تمام مربیان باید دارای کارت مربیگری و کارکنان باشگاه ها نیز ضمن دارا بودن گواهینامه ها و مجوزهای لازم باید دارای صلاحیت لازم بدین منظور باشند. نکته دیگری نیز که باید به آن اشاره شود مجوز فعالیت باشگاه از مراجع ذیربط می باشد. در واقع فعالیت باشگاه بدون مجوز لازم فاقد وجاهت قانونی می باشد.

استفاده از کادر مجرب و دوره دیده

 

ساعات کاری مشخص

یکی از ویژگیهای دیگر بهترین باشگاه بدنسازی این است که در زمان های خاصی از شبانه روز بتواند خدمات ورزشی مورد نظر را به ورزشکاران ارائه نماید. به عبارت دیگر دایر بودن باشگاه ها در ساعات مشخصی از شبانه روز برای افرادی که قصد دارند تا در این زمینه برنامه ریزی کنند و در زمان  معینی در این باشگاه ها حضور پیدا کنند می تواند موجب جذب بیشتر ورزشکاران به این باشگاه ها به عنوان بهترین باشگاه بدنسازی در شهر یا محل سکونت آنها شود.

استفاده از نظرات متخصص تغذیه و ورزش

همانطور که در مطالب قبلی نیز اشاره کردیم باید در حین انجام پرورش اندام و بدنسازی حتما از نظرات متخصصین تغذیه و سلامت استفاده شود. معمولا در بهترین باشگاه بدنسازی که از هر نظر به ایمنی و سلامت فرد توجه می شود متخصصین تغذیه و ورزش نیز حضور دارند و می توانند خدمات مورد نظر را از نظر اصول تغذیه در بدنسازی و نیز انجام حرکات مناسب ورزشی به فرد ارائه نمایند.

سیستم تهویه مطبوع مناسب و روشنایی

هر سالن ورزشی باید از نور و روشنایی مناسب و همچنین  وجود سیستم های تهویه مطبوع و سایر مواردی که می تواند بر ورزشکار و انجام فعالیت های ورزشی مستقیما تاثیر بگذارد برخوردار باشد. این عوامل اغلب به استاندارد سازی محیط و ایجاد فضای مناسب در ارتباط است که باید به هنگام بهره برداری از محیط به عنوان باشگاه بدنسازی مورد توجه قرار گیرد.

روزآمد بودن تمرینات بدنسازی و پرورش اندام

یکی دیگر از مواردی که با حساسیت و دقت خاصی در  تعدادی از بهترین باشگاه بدنسازی کشور رعایت می شود استفاده از تمرینات و حرکات اصولی همزمان با سایر باشگاه های مطرح جهان می باشد. به عبارت دیگر مربیان باید همواره در این زمینه اطلاعات خود را بروز نمایند تا در این زمینه بتوانند به پیشرفت های  قابل ملاحظه ای دست پیدا کنند.

رعایت نظم و پای بندی به امورات اخلاقی

معمولا نه تنها بهترین باشگاه بدنسازی شهر شما بلکه هر یک از این باشگاه ها دارای منشورهای اخلاقی مشترکی هستند که در صورت تخطی از این قوانین ممکن است انجام خدمات به فرد یا ورزشکار خاطی متوقف گردد. بی نظمی و عدم رعایت امور اخلاقی از جمله مواردی هستند که می تواند به دلیل تاثیر نامطلوب بر محیط باشگاه موجب اخلال در کار سایر ورزشکاران شود. به عبارت دیگر از آنجا که ورزش بدنسازی نیاز به تمرکز و تعامل ورزشکار دارد لذا این کارها می تواند در این زمینه تاثیری نامطلوب بر جا بگذارد.

برنامه ریزی دقیق و منسجم

در کنار پایبندی به تعهدات شغلی و اخلاقی یکی از مواردی که موجب افزایش اعتبار یک باشگاه و معرفی آن به عنوان بهترین باشگاه بدنسازی شهر یا محل سکونتتان می شود استفاده از برنامه های دقیق و منظم برای هر یک از ورزشکاران می باشد. در واقع این کار ضمن پیشبرد اهداف مربیان موجب نظم بخشیدن به فعالیت های باشگاه و استفاده از زمان هایی می باشد که بدین منظور برای هر یک از ورزشکاران اختصاص داده می شود.

معرفی 11 مجموعه ورزشی و  بهترین باشگاه بدنسازی در تهران

با توجه به ویژگیهای فوق و آیتم های فنی در این بخش به بهترین باشگاه های بدنسازی از این نظر خواهیم پرداخت که عبارتند از:

 

1- باشگاه بدنسازی اکسیژن

 

امکانات باشگاه: فروشگاه، باشگاه کودکان، ارائه انواع رژیم های تغذیه برای چاقی و لاغری،  بدنسازی، زمین بازی گلف.

دارای 5 شعبه در تهران

آدرس باشگاه:

شعبه 1:  تهران-زعفرانیه- مقدس اردبیلی خیابان ثارالله- کوچه بنفشه

شعبه 2:  شریعتی – بالاتر از پل صدر- خیابان شهید میرزاپور یا سهیل – بعد از چهارراه قلندری-  خیابان طاهری – جنب مجتمع تجاری سبحان

شعبه 3: شهرک غرب، سیمای ایران، بالاتر از بیمارستان لاله، پلاک ۵۸

شعبه 4 : خیابان ولیعصر- ابتدای بزرگراه نیایش- مجموعه فرهنگی ورزشی انقلاب

شعبه 5 : خیابان ولیعصر- ابتدای بزرگراه نیایش- مجموعه فرهنگی ورزشی انقلاب

 

2-باشگاه بدنسازی میرداماد

 

امکانات باشگاه: دارای کلوب اعضای باشگاه، دوره های تخصصی بدنسازی، اساتید حرفه ای و مجرب، مشاوره عالی در زمینه بدنسازی

آدرس باشگاه: بلوار میرداماد،  زیر پل، بین بزرگراه مدرس و خیابان آفریقا( جردن )،  پلاک ۲۸۵، تلفن تماس : ۸۸۷۸۳۷۲۰

 

3-باشگاه بدنسازی جهان آرا

امکانات باشگاه: مجهز به جدیدترین دستگاه های بدنسازی، محیطی صمیمی و مربیان حرفه ای.

آدرس باشگاه:

بزرگراه شهید اشرفی اصفهانی، بالاتر از همت، نرسیده به میدان پونک کوچه طباطبایی، ساختمان رویال، باشگاه پرورش اندام جهان آرا تلفن : 44432174-44421874

4-باشگاه بدنسازی نگین شرق

امکانات باشگاه: دستگاه های مدرن بدنسازی و محیطی امن و مناسب

آدرس باشگاه: بزرگراه رسالت، چهارراه دردشت، جنب متروی علم و صنعت، مجتمع تجاری امام حسن مجتبی، طبقه زیر همکف تلفن تماس: 02177187931

 

 

5-باشگاه بدنسازی تکنیک برتر

امکانات باشگاه: سالن مجهز به جدیدترین دستگاه های بدنسازی، سالن پذیرایی، سرویس بهداشتی مجهز،سالن های مربوط به کاهش وزن و یوگا.

دارای سه شعبه در تهران

آدرس باشگاه:

شعبه 1: گیشا- خیابان نوزده – تلفن: ٨٨٢٧٣٩٢٩

شعبه 2  : گیشا- خیابان ناظریان قمی – تلفن:  ٨٨٢٧۵٠٠٣

شعبه3 : صادقیه- ابتدای جناح – تلفن:  ۴۴٠٠٠٣٠٧

6-باشگاه بدنسازی مجموعه فرهنگی ورزشی انقلاب

امکانات باشگاه:دستگاه های پیشرفته، دارای دو بخش باشگاه بدنسازی مردانه و زنانه، زمین فوتبال، بولینگ، تیراندازی، والیبال و بسیاری از رشته های ورزشی دیگر.

آدرس باشگاه: خیابان ولیعصر- ابتدای بزرگراه نیایش – تلفن: ۲۶۲۱۶۱۵۳

 

7-باشگاه بدنسازی سالار

امکانات باشگاه: دستگاه های بدنسازی مدرن،  سالن پذیرایی، امکان برگزاری مسابقات منطقه ای و کشوری، آموزش بدنسازی مقدماتی و تخصصی.

آدرس باشگاه: شریعتی، بالاتر از ایستگاه مترو قلهک، خیابان یزدانیان، پلاک ۸ – تلفن: ۲۲۶۰۰۰۷۸

8- باشگاه بدنسازی غرب تهران

امکانات باشگاه: بهره گیری از دستگاه های بدنسازی پیشرفته و مربیان مجرب، فعالیت های ورزشی جانبی از قبیل آموزش رشته های رزمی فعالیت های ورزشی جانبی از قبیل ژیمناستیک،  TRX و …

آدرس باشگاه: میدان صنعت ( شهرک غرب )
انتهای بلوار دادمان – بعد از پل یادگار امام – خیابان ارغوان غربی – خیابان سروناز – مسجد امام حسن مجتبی (ع) – جنب سالن اجتماعات مسجد – تلفن: ۲۶۷۶۳۶۵۰

باشگاه بدنسازی غرب تهران

9-باشگاه بدنسازی صبا

امکانات باشگاه: مجهزترین دستگاه های بدنسازی، استخر، تی آر ایکس و پیلاتس.

آدرس باشگاه: سعادت آباد – سرو غربی – پلاک ۱۰۴ – جنب بانک پارسیان – تلفن: ۲۲۰۹۹۱۰۰

 

10- باشگاه بدنسازی سالک

امکانات باشگاه: دستگاه های پیشرفته و کاربردی، سالن ایروبیک، سالن ورزش رزمی تای چی و ژیمناستیک.

آدرس باشگاه: خیابان ولیعصر، بالاتر از توانیر، روبروی ایستگاه بی آر تی همت، بن بست فلق. باشگاه ورزشی سالک – تلفن: ۸۸۸۷۲۵۹۱

 

11- باشگاه بدنسازی اسپین کلاب

امکانات باشگاه: سالن مجهز به بهترین دستگاه های بدنسازی، دارای دو بخش بدنسازی مردانه و زنانه، آموزش پایه تا پیشرفته، سالن اسکیت و ژیمناستیک.

دارای 10 شعبه در شهر تهران

آدرس شعبه اصلی  باشگاه: تهران، بزرگراه خیام- تلفن: ۲۲۶۵۳۸۷۱

باشگاه بدنسازی اسپین کلاب

 

یادآوری:

برای شناسایی بهترین باشگاه بدنسازی در تهران یا هر شهر دیگری کافیست تا تعاریف کلی و معیارهایی را در نظر داشته باشید. استفاده از دستگاه های پیشرفته بدنسازی، هزینه مناسب، استفاده از کادر مجرب، برنامه ریزی مناسب و امکانات جانبی بخشی از ویژگیهای است که باید یک باشگاه بدنسازی از آنها برخوردار باشد تا بتواند به عنوان بهترین باشگاه بدنسازی شناخته شود.