هرچقدر هم که در عکاسی حرفه‌ای باشید و بهترین دوربین‌های عکاسی یا موبایل‌ها را داشته باشید، باز عکس آتلیه‌ای چیز دیگری است. دلیل خیلی واضحی وجود دارد. نورپردازی که در آتلیه انجام می‌شود، فردی که عکس را می‌گیرد و تجهیزاتی آنجا خروجی نهایی را کاملاً متفاوت و البته حرفه‌ای‌تر خواهد کرد. به هرحال نکات در عکاسی وجود دارد که نمی‌توان جز بهترین آتلیه تهران پیدا کرد.

در حال حاضر، مهم‌ترین مسئله برای مردم پیدا کردن آتلیه‌ای است که کیفیت کار خوبی داشته باشد. این نکته برای عروس و دامادها بیشتر از بقیه اهمیت دارد. به هر حال مراسم عروسی بهترین لحظه زندگی هر کسی است و همه دوست دارند. مشکل اینجا است که در شهری مانند تهران آتلیه‌های زیادی وجود دارد و واقعاً انتخاب بهترین آتلیه تهران معضل اساسی به حساب می‌آید.

چالش‌هایی که شما برای انتخاب بهترین آتلیه تهران دارید، بیشتر از موارد زیر نیست:

 • آیا فردی که اقدام به گرفتن عکس می‌کند، در کار خود حرفه‌ای است؟
 • آیا از تجهیزات به روزی استفاده می‌کند؟
 • آیا نمونه کار قوی دارد؟
 • آیا امانت‌دار عکس‌های من به‌ویژه عکس‌های خانوادگی خواهد بود؟
 • آیا خوش قول است؟
 • آیا اخلاق خوبی دارد و با مهمانان ما به درستی رفتار می‌کنند؟
 • هزینه کارهای او چقدر است؟
 • چند سال تجربه کاری مفید دارد؟

این چالش زمانی مطرح می‌شود که شما قصد گرفتن عکس آتلیه‌ای یا فیلمبرداری حرفه‌ای از مجالس را داشته باشید. برای گرفتن عکس کارت ملی معمولی که نیازی به پیدا کردن بهترین آتلیه تهران نیست.

برای پیدا کردن بهترین آتلیه تهران دو راه دارید: از دوستان یا نزدیکان فعال در حرفه عکاسی بپرسید. راه دوم اینکه در اینترنت جست‌وجو کنید. راه دوم خیلی مناسب‌تر و بهتر به نظر خواهد رسید. از این لحاظ که شما با گزینه‌های بیشتری روبرو خواهید شد. نظرات دیگر کاربران را مطالعه خواهید کرد و می‌توانید نمونه کارهای قرار گرفته آن‌ها را هم مشاهده کنید. اینکه از دوست خود بپرسید، او نهایتاً شما را با دو مورد بتواند آشنا کند. تازه خیلی هم اطلاعات بالایی در خصوص کیفیت کار آن‌ها نخواهد داشت.

ما در این مقاله قصد داریم تا ده تا از بهترین آتلیه‌های تهران معرفی کنیم. به هرحال می‌دانیم که تعداد آتلیه‌ها در تهران خیلی بیشتر از ده مورد است؛ اما سعی می‌کنیم تا حداقل آن‌هایی را معرفی کنیم که کیفیت کار بالایی نسبت به بقیه دارند.

اما قبل از اینکه وارد معرفی ده تا از بهترین آتلیه‌ها شویم، ابتدا بهتر است بدانیم که یک آتلیه خوب چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

ویژگی‌های آتلیه خوب

 1. تجربه او در گرفتن عکس یا فیلم‌های باکیفیت

برای در نظر گرفتن تجربه دو مورد را باید در نظر بگیرید: اینکه چند سال در این حوزه فعالیت می‌کند؟ دوم اینکه نمونه کارهای او چه کیفیتی دارند؟

برای اینکه بتوانید بهترین آتلیه تهران را انتخاب کنید، بیشتر باید تمرکزتان روی مورد دوم باشد. این روزها آتلیه‌های زیادی وجود دارد که عمر آن‌ها به یک سال هم نمی‌رسد؛ اما به دلیل کارهای باکیفیت خود، اسم و رسم زیادی پیدا کرده‌اند. مهم‌ترین دلیل آن‌ها به روز بودن افراد فعال در آنجا در عکاسی است.

حالا اگر دو آتلیه پیدا کردید که هر دو کیفیت بالایی داشتند، باید به سراغ تجربه بالاتر بروید. مسلماً آن آتلیه‌ای که قدمت بیشتری دارد، هم دارای افراد باتجربه و هم آشنا به چالش‌ها است.

 1. آیا اخلاق حرفه‌ای دارند؟

اخلاق اولین چیزی است که مشتری از فروشنده می‌بیند. کسی که در آتلیه کار می‌کند، باید چندین ویژگی داشته باشد:

 • صبور باشد. مشتری بازیگر نیست. او از ژست‌های عالی هیچ خبری ندارد. این مسئله باعث می‌شود تا حالتی چند بار تکرار شود. عکاس باید در برابر این تکرارها کاملاً صبور باشد و عصبانی نشود.
 • مشتری مدار باشد؛ یعنی کامل به سؤالات او پاسخ دهد. در برابر نظرات غیر کارشناسانه از عبارت‌های «من بهتر می‌دانم» پرهیز کند.
 • به خوبی مشتری را راهنمایی کند. مشتریان این روزها به دنبال فروشندگانی هستند که هم خوش اخلاق و هم حرفه‌ای و کامل آن‌ها را در انتخاب سوژه مناسب راهنمایی کند.
 1. با تکنولوژی به روز همراه باشد

مطمئناً مشتری عادی از تکنولوژی‌های به روز عکاسی خبر ندارد. شاید همین الآن از شما در خصوص نرم افزار گرافیکی سؤال کنند، فقط فتوشاپ و کورل را بشناسید؛ اما از تغییرات آن‌ها، هیچ اطلاعی نداشته باشید. یک راه وجود دارد. اینکه کیفیت کار را با دیگران مقایسه کنید. به هرحال می‌توان فیلم‌های ضبط شده دوستان در آتلیه‌ها را با هم مقایسه کرد. همچنین می‌توان فیلم‌ها را به یک کارشناس گرافیک نشان داد و از او در خصوص کیفیت و به روز بودن المان‌ها سؤال کرد. به هرحال راه برای فهمیدن به روز بودن آتلیه زیاد است.

 1. آیا عضو اتحادیه است؟

این مسئله خیلی مهمی است. بارها شده که فردی در آتلیه سفارش فیلمبرداری را می‌دهد. سپس دو نفر از طرف آتلیه به سالن آمده و شروع به عکس‌برداری و فیلمبرداری می‌کنند. متأسفانه به دلیل اینکه یکی از این دو نفر جواز نداشتند، صاحب مهمان باید جواب اداره‌های مختلف را بدهد. برای همین اول از همه دنبال مکانی باشید که دارای جواز برای مکان و افراد باشد.

 1. قیمت آن مناسب باشد

قیمت‌هایی که آتلیه دارها برای عکاسی و فیلمبرداری می‌گیرند، متفاوت است. این تفاوت در نوع کیفیت خدمات تعیین می‌شود. البته نباید فکر کنیم که اگر آتلیه‌ای قیمت بالاتری گرفت، یعنی کیفیت بهتری دارد؛ اما به هرحال برای کار خوب باید هزینه بالاتری پرداخت کرد. البته باید به یک نکته توجه کرد که از نظر اتحادیه هر آتلیه برای خدمات خود باید قیمت مصوبی را دریافت کند. در خدمات فیلمبرداری و تدوین، بر اساس کیفیت می‌توان قیمت را متفاوت اعلام کرد.

متأسفانه بعضی از آتلیه‌ها از این مسئله سوءاستفاده کرده و به بهانه کار باکیفیت یا به کار بردن تکنولوژی‌های جدید قیمت بیشتر از بقیه می‌گیرند. این نکته را همیشه در پیدا کردن بهترین آتلیه تهران در نظر داشته باشید که اختلاف قیمت شدید می‌تواند عامل شک‌برانگیزی باشد.

 1. آیا در گذشته مورد اخلاقی نداشته است؟

آتلیه دار باید امانت‌دار مردم باشد. مردم عکس‌های خانوادگی به‌ویژه عروسی خودشان را به آتلیه برای روتوش یا غیره می‌دهند. فقط کافی است که صاحب آتلیه از این موقعیت سوءاستفاده کرده و عکس‌ها را پخش کند. برای همین قبل از هر چیزی ابتدا در خصوص اعتبار و خوشنامی آتلیه حتی از همسایه‌های آنجا سؤال کنید. مطمئن باشید که اگر مشکلی وجود داشته باشد، همسایه‌های مغازه به شما خواهند گفت.

 1. نظرات دیگران را بررسی کنید

بیشتر آتلیه‌های تهران این روزها به شدت در شبکه‌های اجتماعی فعال هستند. بهترین مکان برای معرفی نمونه کارها شبکه‌های مانند اینستاگرام است. مزیت اینستاگرام این است که اول از همه شما به راحتی می‌توانید نمونه کارها را از نزدیک مشاهده کنید. دوم اینکه کاربران نظرات خود را زیر پست می‌نویسند. بین نظرات «خوب بود» یا «عالی بود»، می‌توان شکایت یا تعریف را هم پیدا کرد. البته اینستاگرام یک مثال است. حتی می‌توانید در اینترنت با جست‌وجوی نام آتلیه به بررسی نظرات بپردازید. البته اگر نظری نوشته شده باشد؛ اما نباید ناامید شد. به هر حال اینترنت است و شما حداقل اطلاعاتی پیدا خواهید کرد.

سؤالاتی که باید از رئیس آتلیه بپرسید؟

یک نکته را باید قبل از هر چیزی در نظر داشته باشید. قرار نیست که وقتی وارد آتلیه‌ای شدید، حتماً در آنجا سفارش عکس بدهید. شاید شما اصلاً از قیافه صاحب مغازه خوشتان نیامد یا مکان آنجا خیلی حرفه‌ای نبود. شما این اجازه دارید که سؤالات خود را بپرسید و پس از بررسی تصمیم به سفارش عکس بگیرید.

بعضی از سؤالاتی که پرسیدن آن‌ها حق شما از بهترین آتلیه تهران است، شامل:

 • آیا شما مسئول اصلی آتلیه هستید؟
 • هزینه عکاسی یا فیلمبرداری چگونه محاسبه می‌شود؟
 • آیا هزینه روتوش عکس‌ها و تدوین فیلم هم در فاکتور لحاظ شده است؟
 • نمونه کارها را می‌توانم مشاهده کنم؟
 • آیا دستیارانتان جواز کار در این حوزه را دارند؟
 • آیا ضمانتی برای کار وجود دارد؟
 • چه ضمانتی برای پخش نشدن عکس‌ها وجود ندارد؟
 • چه مدت بعد از مراسم عکس و فیلم‌ها آماده می‌شود؟
 • آیا فیلمبردار مرد یا زن جدا دارید؟
 • برنامه شما برای عکاسی چیست؟
 • اشانتیون شما چیست؟

معرفی 10 مورد از بهترین آتلیه تهران

این ده آتلیه ممکن است که باب میل شما نباشد. شاید شما تجربه سفارش بدی از آنجا داشته باشید؛ اما به هرحال ما سعی می‌کنیم تا مواردی را معرفی کنیم که میزان رضایت بیشتری نسبت به بقیه دارند. از طرفی هم می‌دانیم که تعداد بهترین آتلیه تهران خیلی بیشتر از ده مورد و حتی صد مورد است.

 1. کادرو

کادرو را می‌توان سامانه رزرو آنلاین عکاسی نامید. مکانی که به شما حرفه‌ای‌ترین عکاسان زن و مرد را معرفی خواهد کرد. شما خیلی راحت با مراجعه به سایت کادرو به آدرس www.kadro.com می‌توانید هم عکاسان و هم نمونه کارهای آن‌ها را مشاهده کنید. در واقع کادرو سایتی است که شما را به نزدیک‌ترین بهترین آتلیه تهران معرفی می‌کند.

 1. آتلیه مهران

آتلیه مهران یکی از معروف‌ترین آتلیه‌های منطقه تهرانپارس است. با توجه به نظرات ثبت شده در خصوص کیفیت این آتلیه، همه از خدمات عرضه شده راضی بودند. یکی از مزیت‌های این آتلیه داشتن تیم حرفه‌ای برای گرفتن عکس‌های نامزدی بوده است. بیشتر افرادی که به این مراجعه کرده‌اند، همه به دنبال عکاسی از عروسی یا نامزدی خود بوده‌اند. استفاده از به‌روزترین تکنولوژی‌ها، اخلاق حرفه‌ای و قیمت مناسب از دیگر مزیت‌های این عکاسی است.

دیگر ویژگی‌های آتلیه مهران

·       فیلمبرداری به صورت فول اچ دی و k4

·       فیلمبرداری با هلی شات

·       کادر متخصص خانم

·       دارای عمارت و باغ اختصاصی

 

آدرس آتلیه:

سه راه تهرانپارس – خیابان دماوند – بعد از رشید – خیابان صادقی یا 113 – مجتمع تجاری مرجان

 1. آتلیه نورا

آتلیه نورا می‌توان یکی از بهترین آتلیه تهران در منطقه جردن به حساب آورد. تنوع بالا در خدمات، کادر مجرب آقا و خانم، طراحی لباس با نوع سناریو مورد نظر، تصویر برداری با هلی شات، اجرای رایگان کلیپ پروجکشن، میکس و تدوین با به‌روزترین نرم‌افزارها، دارای دو آتلیه اختصاصی و همچنین عمارت مخصوص از جمله مزیت‌های این عکاسی است.

البته عکاسی حرفه‌ای در گروه‌های مختلف از جمله اسپرت، بارداری، تبلیغاتی و مدلینگ دیگر خدمات حرفه‌ای نورا است.

آدرس آتلیه:

خیابان جردن – بالاتر از میرداماد – نبش کوچه آناهیتا – برج آناهیتا – طبقه 6

 1. آتلیه روجا

آتلیه روجا با بیش از 15 سال سابقه درزمینهٔ عکاسی و فیلمبرداری انواع سبک عکاسی به‌ویژه اسپرت و نامزدی فعالیت می‌کند. این عکاسی برای آن‌هایی که در منطقه پاسداران زندگی می‌کنند، بهترین گزینه خواهد بود.

بعضی از ویژگی‌های آتلیه روجا

 • فیلمبرداری و عکسبرداری حرفه‌ای توسط آقا و خانم
 • ساخت کلیپ اسپرت و مدلینگ داخل و خارج از کشور
 • پخش کلیپ پروژکشن
 • تصویربرداری هوایی روز مراسم و کلیپ قبل مراسم

 

آدرس آتلیه:

پاسداران – روبروی نگارستان ششم – مجتمع تندیس 1

 1. آتلیه تارخ

آتلیه تاریخ از سال 1390 زیر نظر منصور ابراهیمی تأسیس شد. آتلیه تارخ سابقه همکاری با هنرمندانی از جمله مرحوم مرتضی پاشایی، مهدی احمدوند، محمد علیزاده و دیگران در عکاسی از آن‌ها داشته است. یکی از دلایل معروف بودن این آتلیه، همین خدمات است. البته باید گفت که واقعاً در این زمینه به صورت هنرمندانه هم فعالیت کرده است. عکاسی مدلینگ، عروس و داماد، کودک، موسیقی و صنعتی از دیگر خدمات آتلیه تارخ است.

آدرس آتلیه:

شرفی اصفهانی. صد متر پایین‌تر از چهارراه باغ فیض. جنب مسکن پارسامان. ساختمان نمای چوبی. پ 108. طبقه اول. واحد 2

 1. آتلیه مینیاتور

آتلیه مینیاتور که به صورت تخصصی روی عکاسی از نوزادان فعالیت می‌کند. این آتلیه برای آن‌هایی که به دنبال مکانی برای ثبت خاطره با نوزادان و کودکان خود هستند، بهترین انتخاب خواهد بود. اینکه چگونه نوزاد یا کودک در محیطی آرام قرار بگیرد تا عکس زیبایی از او ثبت شود، تخصص آتلیه مینیاتور است.

آدرس آتلیه:

خیابان پیروزی – میدان شهدا – نبش خیابان نورصالحی – شماره تماس: 33344919

 1. آتلیه شاین

آتلیه شاین بهترین آتلیه تهران برای آن‌هایی است که در منطقه سعادت آباد زندگی می‌کنند. کادر حرفه‌ای آقا و خانم، عمارت و باغ اختصاصی، به‌روزترین تکنولوژی در عکاسی، سیستم فیلمبرداری با هلی شات، استیدی کم، مووی کم از جمله مزایای این عکاسی است. البته کیفیت بالای این آتلیه است که آن را در منطقه سعادت آباد معروف کرده است.

آدرس آتلیه:

سعادت آباد، سرو غربی، بعد از میدان شهرداری، خیابان صدف، پلاک 21، طبقه 2 واحد 22

شماره تماس: 88980260

 1. آتلیه زاوا

اگر در منطقه جنت آباد زندگی می‌کنید و به دنبال آتلیه خوب هستید، زاوا می‌تواند گزینه عالی برای شما باشد. جوان بودن کادر آتلیه در کنار به روز بودن اطلاعات آن‌ها باعث محبوبیت آن‌ها شده است.

آدرس آتلیه:

بلوار جنت آباد شمالی، حد فاصل بهارستان 15 و 13 پلاک 312 واحد 8 طبقه 4 آتلیه زاوا

 1. آتلیه مهتا

یکی دیگر از بهترین آتلیه تهران که در منطقه تهرانپارس قرار گرفته است. در واقع تهرانپارس نقطه‌ای است که شما می‌توانید آتلیه‌های زیادی را در آنجا پیدا کنید. ویژگی‌های آتلیه مهتا شامل:

 • دارای مجوز رسمی از اتحادیه عکاسان و فیلمبردارن
 • استفاده از منوهای متنوع مناسب با بودجه و سلیقه شما
 • استفاده از مدرن‌ترین تجهیزات فیلم و عکس با بالاترین کیفیت
 • دارای لوکیشن انحصاری با تجهیزات سینمایی
 • دارای کادر مجرب خانم و آقا

آدرس آتلیه:

نرسیده به فلکه اول – انتهای خیابان ۱۳۶ شرقی – مرکز تجاری سیلورسنتر – طبقه پنجم اداری – واحد ۵۰۷

 1. آتلیه مینوسا

آتلیه‌ای در منطقه پیروزی که تمامی افراد فعال در آنجا دارای تحصیلات این رشته هستند. آتلیه مینوسا بین اهالی پیروزی کاملاً معروف است. استفاده از به‌روزترین تجهیزات، آتلیه اختصاصی و کادری مجرب آقا و خانم در کنار ویژگی‌های اختصاصی، مینوسا را جزو بهترین آتلیه تهران قرار داده است.

آدرس آتلیه:

خیابان پیروزی – روبروی خیابان اول نیروی هوایی – شماره 310

عنوان سئو: بهترین آتلیه تهران | معرفی ده آتلیه برتر و معروف تهران

متاتگ توضیحات:

در مقاله ده بهترین آتلیه تهران که خدمات متنوع و باکیفیت عرضه میکنند، معرفی شده است. نظرات مثبت زیاد آن ها را در بین بهترین آتلیه تهران قرار داده است.